Ćirilica / Latinica

Srpski jezik

ПРОСЛАВЉЕН ДАН ШКОЛЕ

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna

Основна школа „Горачићи” уз присуство многобројних званица свечано је прославила Дан школе. Директорка Снежана Илић истакла је да наша школа слави 151. годину рада засновану на најплеменитијој мисији васпитања и образовања. Све присутне подсетила је и на речи познатог државника Манделе који је рекао да је образовање најмоћније оружје које можемо употребити да променимо свет.

Након поздравног говора наступио је хор, а потом су се представили ученици млађих разреда. Најмлађи школарци показали су своја рецитаторска умећа, док су се ученици другог, трећег и четвртог разреда показали као сјајни глумци. У другом делу програма ученици драмско-рецитаторске секције старијих разреда извели су представе наших познатих писаца. Гости су уживали у драмским приказима „Избирачица” и „Аналфабета”.

Програм је затворио хор с песмом „Ти једина”. За најбољу глуму овом приликом награђени су књигом Нина Јечменић, ученица шестог разреда и Милош Трашевић, ученик седмог разреда.

Osnovna škola Goračići,32232 Goračići

• Email: info@skolagoracici.edu.rs