Ćirilica / Latinica

Srpski jezik

NAUČNI KAMION

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna

Naučni kamion Centra za promociju nauke je poklon Regionalnog centra za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju deci, povodom Dečje nedelje. Učenici mlađih i starijih razreda sa svojim nastavnicima posetili su Naučni kamion. Učestvovali su u interaktivnoj radionici „Roboti i ja”, gde su imali priliku da uz pomoć edukatora naprave mini robota koji može da se kreće, kao i u radionici „Moć svetlosti i svetlosne čarolije”, gde su imali priliku da se upoznaju sa čarobnim svetom optičke fizike. Nakon toga su učestvovali u interaktivnoj izložbi „Inteligencija biljaka”, gde su mogli da se upoznaju sa zanimljivostima iz sveta biljaka, kako biljke čuju, kako osećaju mirise, kako reaguju na promenu jačine svetlosti...

„Ineraktivni globus na naduvavanje” omogućio je učenicima da se bliže upoznaju sa dostignućima geografije.

Vera Nenadović, nastavnica biologije

Osnovna škola Goračići,32232 Goračići