Ученици првог разреда ОШ „Горачићи” уписани у школску библиотеку

Дана 10. 4. 2019. године ученици првог разреда са својом учитељицом Слађаном Радосавчевић посетили су библиотеку ОШ „Горачићи”. Ученици су упознати са библиотечким фондом, посебно им је представљена структура ученичког фонда и школска лектира која ће бити обавезни део њиховог учења. Затим су потписали своје картоне, чиме су вежбали вештину читања.

Сваки ученик је на столу имао по једну сликовницу. После читања кратких одломака из сликовница, ученици су испробали могућности усменог изражавања. Гледајући слике у наставку текста, завршавали су приче које су пред њима.

Читањем је показано да велики број ученика има проблем са изговарањем неких гласова, па су им према специфичним потребама ученика подељене брзалице којима су вежбали изговор.

Час су припремиле наставница руског језика Бранка Трнавац и наставница српског језика Милица Милошевић.

20190410 105105 20190410 105034

Ваша адреса 34.228.38.35 Инфо посетиоца Unknown - Unknown понедељак, 22 април 2019 02:50