Anglovizija

U petak 28.12.2018. učenici naše škole, od 5-8. razreda, takmičili su se u pevanju na engleskom jeziku.Učenici, takmičari uživali su u pripremi, a publika u njihovom nastupu. Takmičenje je otvorila Kristina Savić pesmom "A thousand years", pevačice Kristine Peri.Bubnjari su najavili predstavljanje zemalja učesnica.Petaci su predstaljali Ameriku, šestaci Švedsku, sedmaci Veliku Britaniju i osmaci Nemačku.Program su maestralno vodili Kristina Savić i Uroš Pajović.Žiri su predstavljali Milica Milošević, profesor srpskog, Ana Miletić Milovanović, psiholog i Mirjana Marić, profesor engleskog jezika. Publika je glasala podizanjem zastavica zemalja učesnika.Učenici su mogli da glasaju za razred koji ne pohadjaju, npr. petaci su glasali za šesti, sedmi i osmi razred.I dok je publika razmišljala za koga da glasa, voditelji su postavljali pitanja pevačima da čuju njihove utiske o samoj manifestaciji.Prvo mesto osvojile su učenice osmog razreda pesmom "Satellite", pevačice Lene Majers.One su uspele da naprave savršen sklad između pevanja i igranja.Prosto su plenile na sceni i time osvojile najveći broj glasova.Drugo mesto osvojili su učenici petog razreda koji su šarmirali svojom brojnošću i igračkim umećem.Treće mesto podelili su učenici šestog i sedmog razreda.Šestaci su pevali čuvenu Abinu pesmu "Money, money".Oni su se istakli po stajlingu i veštom bubnjaru, žongleru.Nosili su majice sa natpisom Abba i slikom novca.U pozadini je išao spot njihove vršnjakinje, Mie balerine, koja je za ovu pesmu osmilila koreografiju i mini spot.Sedmaci su otpevali pesmu "Friday I'm in love", grupe "The Cure".U njihovom bendu posebno se istakao gitarista, koji je krajnje originalno i opušteno vladao scenom.Svi učesnici dobili su paketić i zahvalnicu.Ovo je pravi primer projektne i medjupredmetne nastave, gde su učenici povezali, engleski, muzičko, likovno, informatiku i geografiju.Za najavu takmičenja osmislili su reklamne panoe, za zemlje predstavnice zastavice, a za voditelje tekst programa.Posebno mi je drago da smo ovim projektom otkrili nove dečije talente, podstakli ih da slušaju stranu muziku koju do sada nisu slušsli i dali pravi primer upotrebe engleskog jezika u realnom životu.Time smo izašli iz okvira učionice, što nam je i bio cilj.

Mirjana Marić

Profesor engleskog jezika
Autor i organizator ove manifestacije

49046488 10218798253966763 3538105341600333824 n 49068221 10218798252726732 6505598478058520576 n