ЕКСКУРЗИЈА – УЧЕНИЦИ ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ

У петак, 20. 4. 2018. године изведена је једнодневна екскурзија за ученике млађих разреда на релацији Горачићи–Свилајнац–Деспотовац–Крагујевац–Горачићи. Кренули смо у 7 часова испред школе. Лагана вожња преко планине Јелице довела нас је до Чачка, где смо направили паузу за доручак.

Прво одредиште био је Свилајнац и посета Природњачког музеја. Дино-парк смештен је у парку Природњачког центра. Представља праву оазу забаве и разоноде. Садржи дино-изложбу, вулкан, сувенирницу, ресторан и играоницу за децу,а све је смештено у аутентичном окружењу и атмосфери. Након уживања и дружења са диносаурусима, упутили смо се ка Деспотовцу, где су ученици имали прилику да посете манастир Манасију, задужбину деспота Стефана Лазаревића.

Након паузе за ручак кренули смо пут Крагујевца. Обишли смо акваријум, који се налази у просторијама Природно-математичког факултета и представља први јавни слатководни акваријум у Србији. Ученици су се упознали са различитим врстама риба, водоземаца и гмизаваца.

С успутном паузом за одмор вратили смо се с новим знањима у Горачиће.

Ekskurzija mladji 2018 1 Ekskurzija mladji 2018 3 Ekskurzija mladji 2018 6

Ekskurzija mladji 2018 5 Ekskurzija mladji 2018 4 Ekskurzija mladji 2018 2

Ваша адреса 54.162.166.76 Инфо посетиоца Unknown - Unknown уторак, 13 новембар 2018 01:06