МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕЧЈЕ КЊИГЕ

У оквиру библиотечких активности, а поводом Међународног дана дечје књиге, за ученике првог разреда одржан је јавни час. Час су осмислили библиотекар Чедомир Сандић и учитељица Јелена Ивановић. Циљ часа био је да се ученици упознају са бајкама, да прошире знања о овој књижевној врсти, али и да, играјући се, сазнају нешто ново.

Час је започео игром Вешалица. Прави избор слова открио је ученицима реч БАЈКЕ. Потом су ученици из шешира извлачили слике јунака из бајки, а задатак је био да препознају у којој бајци се јавља одређени лик.

Библиотекар је ученицима прочитао бајку Три прасета. Имали су задатак да уоче како започиње свака бајка, како се завршава, који бројеви се појављују, али и да сазнају о разлици између народних и ауторских бајки. Од испремештаних слова састављали су речи, богатили свој речник стварајући речи супротног значења, повезивали имена патуљака са њиховим особинама. Решавали су и логичке задатке, па је ово била прилика да се повежу српски језик и математика.

Омиљена игра био је Милионер. Решавајући петнаест питања, ученици су поновили који ликови се јављају у бајкама, а победници су награђени књигама. За домаћи су добили задатак да илуструју део бајке који им се највише допао.

Била је ово прилика да се подстиче, развија љубав према књизи и читању и ствара активна читалачка навика код ученика.

Јелена Ивановић и Чедомир Сандић

biblioteka1 2 biblioteka1 3 biblioteka1 1

Ваша адреса 54.166.207.223 Инфо посетиоца Unknown - Unknown четвртак, 18 октобар 2018 20:46