ДАН ПАЛАЧИНКИ

Данашња манифестација посвећена је учењу страних језика и обичајима који су заједнички за различите земље. Изрека Човек је богат онолико колико језика говори”, показала се као тачна, јер недовољно владање страним језиком може бити препрека у напредовању у каријери, при упису на факултет, одласку у иностранство или комуникацији на путовањима. Учење и знање страног језика осим што нам развија самопоуздање, олакшава тражење важних информација, шири нам видике и помаже у стицању нових погледа на свет.

У првом делу програма чули смо песмице на различитим језицима (српски, енглески, руски, италијански, француски, немачки и шпански). Подсетили смо се чувених латинских цитата, а након тога упознали смо се са обичајима везаним за прављење палачинки у Србији, Русији и Енглеској. Затим је уследило изненађење – трка палачинкама. Публика је навијала за свог фаворита. Оба такмичара су била сјајна, али је победио Иван Шипетић. На самом крају манифестације сви посетиоци имали су прилику да дегустирају палачинке. Програм су припремили ученици седмог разреда, а идеју за овакву приредбу иницирала је наставница енглеског Мирјана Марић. Публика је уживала у програму, а ђаци су тражили да се оваква приредба ускоро понови.

Мирјана Марић

palacinke 1 palacinke 2 palacinke 3

Укупна посета121975

Ваша адреса 54.80.115.140 Инфо посетиоца Unknown - Unknown среда, 25 април 2018 18:20