Улога интернета у трговини људима

Радионица „Трговина људима” реализована је 14. 3. 2018. године за ученике од петог до осмог разреда. Реализатори су били наставник Предраг Јаковљевић и психолог Ана Милетић Миловановић.

У уводном делу радионице ученици су упознати са појмом трговина људима, повезаности ове појаве са ризичним понашањем на интернету и уобичајеним питањима младих и одговорима у вези с овом појавом. Након тога ученицима је пуштен кратак едукативни филм. Ученици су у следећем делу радионице, на примерима разних животних улога и потреба које произилазе из њих, имали прилику да се увере да свако може да постане жртва трговине људима. На крају радионице ученицима је подељен писани материјал о основним правилима безбедног понашања на интернету. Осим ученика, радионици су присуствовали и наставници и учитељи.

Ана Милетић Миловановић и Предраг Јаковљевић

trgovina trgovina1

Ваша адреса 54.166.207.223 Инфо посетиоца Unknown - Unknown четвртак, 18 октобар 2018 20:39