Семинар: У борби против насиља учествујемо сви – родитељи и ми

У нашој школи 9. 3. 2018. године одржан је програм обуке „У борби против насиља учествујемо сви – родитељи и ми” (каталошки број 134; К4, П4). Ауторке и реализаторке семинара су Марина Павловић и Наташа Турунташ. На семинару је присуствовало 15 учитеља и наставника из наше школе и 5 наставника из ОШ „Вук Караџић” из Каоне.

На семинару говорило се о друштвеним контекстима и условима у којима се одвија сарадња школе и породице, факторима ризика за појаву насиља код ученика, о превентивним мерама да до насиља не дође, о облицима и принципима успешне сарадње родитеља и школе, о облицима и нивоима насиља као и о процедурама реаговања на насиље. Кроз вежбе анализиране су разне проблемске ситуације насиља из школске праксе и размењена искуства како реаговати.

Nasilje 1 nasilje 1 2 nasilje 1 1 Nasilje 2

Ваша адреса 54.196.98.96 Инфо посетиоца Unknown - Unknown среда, 15 август 2018 03:05