Колико познајемо живот и дело Светог Савe

За ученике седмог разреда на часу српског језика организован је квиз Колико познајемо живот и дело Светог Саве. Циљ часа био је да ученици понове све оно што знају о првом биографу, књижевнику и ктитору неколико манастира, законодавцу у области црквеног и грађанског права, будући да су неколико часова изучавали легендарне приче, предања о Светом Сави, као и његово оригинално стваралаштво.

Да би квиз био занимљивији, остварена је међупредметна корелација (српски језик, веронаука, историја). У одређеном броју питања квиза проверавало се репродуктивно знање ученика, али поједина питања подстакла су ученике да размишљају о примени онога што су научили. Подељени у три групе Мозгалице, Свезналице и Пчелице, дванаест ученика показало је солидно знање, показујући сараднички однос унутар екипа, културу понашања и опхођења. Победила је екипа Свезналице. На крају су сви заједно решавали асоцијацију, чије је коначно решење САВИНДАН.

Била је ово прилика да резимирамо научено, али и да учимо једни од других.

Чедомир Сандић

Kviz 2018 1 Kviz 2018 2 Kviz 2018 3

Ваша адреса 54.224.2.123 Инфо посетиоца Unknown - Unknown понедељак, 16 јул 2018 08:20