ГРНЧАРСТВО

У оквиру обележавања Дечје недеље ученици трећег и четвртог разреда матичне школе и издвојених одељења такође су посетили Музејску учионицу која се налази у селу Вранићи, у Издвојеном одељењу Основне школе „Степа Степановић” из Горње Горевнице.

Као и ученици првог и другог разреда ученици су прво имали прилику да погледају учионицу  која изгледа као учионице из периода од пре сто година. Затим је уследила едукативна радионица Грнчарство, коју су реализовали учитељи школе. Циљ ове радионице био је да ученици науче различите врсте материјала и поступак прављења облика од глине.

Након уводног излагања, ученици су се упознали са врстама материјала и њиховим особинама, а затим су обликовали глину правећи медаљоне за огрлице. Док су чекали да се медаљони испеку ученици су се засладили слаткишима. Када су се испекли уследило је фарбање и украшавање. Вредне руке ученика направиле су прелепе медаљоне. На крају свако је свој медаљон понео кући као успомену на дивно искуство.

Марија Стевановић

g

Ваша адреса 54.83.122.227 Инфо посетиоца Unknown - Unknown понедељак, 11 децембар 2017 05:31