ОД ЗРНА ДО ПОГАЧЕ

У оквиру обележавања Дечје недеље ученици првог и другог разреда матичне школе и издвојених одељења посетили су Музејску учионицу која се налази у селу Вранићи, у Издвојеном одељењу Основне школе „Степа Степановић” из Горње Горевнице.

Ученици су прво имали прилику да погледају саму учионицу у којој се налазе скамије, табла, ормари и други школски предмети. Након разгледања школског амбијента од пре сто година, уследила је едукативна радионица Од зрна до погаче, коју су реализовали учитељи школе. Циљ ове радионице био је да ученици науче врсте житарица, али и како се прави тесто и погача.

Након уводног излагања, ученици су се упознали са врстама житарица и начином њиховог гајења. Добијена зрна пшенице деца су сејала у пластичне чаше напуњене земљом, а затим су уз помоћ рецепта месили и обликовали погачу. Чекајући да се погаче испеку, деца су активно учествовала у припремљеним забавним играма, акционој причи и квизу тврдњи.

Дружење се завршило дегустацијом испечених погача и разговором о утисцима.

Више фотографија погледајте кликом на фејсбук страницу Учитељица Јелена и школарци.

Vranici

Ваша адреса 54.158.212.93 Инфо посетиоца Unknown - Unknown уторак, 17 октобар 2017 09:48