НАШИ ШЕСТАЦИ У МАГАЗИНУ ТАБЛА

У новом, јесењем броју магазина Табла представљени су ученици шестог разреда (стране 6, 52–59).

Таблин магазин можете погледати ОВДЕ.

Сарадник Табле за нашу школу је учитељица Јелена Ивановић.

baner tabla1

ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ У ШКОЛСКОЈ 2018/2019. ГОДИНИ

Одељењске старешине у школској 2018/2019. години:

СЛАЂАНА РАДОСАВЧЕВИЋ – први разред;

ЈЕЛЕНА ИВАНОВИЋ – други разред;

МАРУШКА ЈОВАНОВИЋ – трећи разред;

МАРИЈА СТЕВАНОВИЋ – четврти разред;

МИЛИЦА МИЛОШЕВИЋ – пети разред;

МИРЈАНА МАРИЋ – шести разред;

ВЕРА НЕНАДОВИЋ – седми разред;

ДРАШКО ТАЈСИЋ – осми разред;

ЗОРИЦА НОВИЧИЋ И АНА ЈОВАНОВИЋ – ИО Драгачица;

СВЕТЛАНА ВУЈИНОВИЋ – ИО Губеревци.

pocinje skola

ШКОЛСКА 2018/2019.

39809505 2143320245741069 3199061649751277568 o

Настава у новој школској 2018/2019. години за ученике од I до VIII разреда почиње у понедељак, 3. септембра 2018. године, са почетком у 7.50 часова. Свим ученицима и наставницима желимо срећан и успешан почетак!

ШКОЛСКИ ДАНИ, БР. 4

Одељењски лист „Школски дани” наставља традицију рада једног одељења ОШ „Горачићи”. Из штампе се појавио четврти број, а радили су га наши најмлађи школци под будним оком своје учитељице Јелене, која их је усмеравала, уобличавала текстове, будући да су прваци мали и нису упознали форме новинарског изражавања. Мали, вредни, пожртвовани несебично су радили од првог дана како би показали да се и у одељењу од свега осам ђака може бити успешан. Трудили су се да представе прве литерарне покушаје, утиске са екскурије, креативне садржаје и још много тога.

Претходни број који су радили ученици садашњег петог разреда освојио је прву награду на Шестом сајму (пред)школског издаваштва у категорији Најбоља публикација специјалне намене, што је подстакло учитељицу да ову малобројну дружину упути у тајне писања, како би развијали креативност, литерарни сензибилитет, откривали светове око себе и у себи, што је племенита мисија учитељског позива.

Skolski dani 4 2 Skolski dani 4 3 Skolski dani 4 1

Нове технологије у образовању

Пет наставника наше школе посетило је 8. јуна Међународну конференцију „Нове технологије у образовању”, која је организована по пети пут заредом, са циљем унапређивања квалитета образовања у овом делу света кроз употребу информационо-комуникационих технологија. Конференција и сајам одржани су у Belexpocentru и просторијама хотела „Holiday Inn” у Београду.

Имали смо прилику да погледамо наставна средства и помагала. Присуствовали смо радионицама Microsoft – Вештачка интелигенција и когнитивне услуге у образовању и Учење кроз игру.

На штанду „Креативног центра” и словеначког предузећа LEGAMA представљен нам је програм LEGO® Education, као и нови дигитални материјали „Креативног центра” за основне школе.

Програм LEGO® Education конципиран је да прати наставне програме и да буде подршка професионалцима који раде с децом у предшколским установама, основним и средњим школама и на факултетима.

Konferencija 1 Konferencija 2 Konferencija 3

Ваша адреса 54.225.59.14 Инфо посетиоца Unknown - Unknown четвртак, 20 септембар 2018 23:15