ПОНОСНИ НА НАШЕГ ЂОЛА

У Чачанском гласу (25. мај 2018. године, страна 16) објављен је текст о Ђорђу Суруџићу, ученику петог разреда, и његовој првој PowerPoint презентацији о ИМТ тракторима. Браво, Ђоле!

New Doc 2018-05-25 1 1

КЛУПЕ У ШКОЛСКОМ ДВОРИШТУ

Након Баште светосавских мисли и кућица за птице, у наше школско двориште ушетале су и клупице у новом руху. За време првомајских празника вредно се радило на улепшавању дворишта, како би ученике првог радног дана сачекало изненађење. Клупе са наслонима у облику оловака и срцића изазвале су одушевљење код ученика. Окупане мајским сунцем и жагором деце, биле су премале да приме све ђаке који су желели да велики одмор проведу, управо, на њима. У наредном периоду наше ученике очекују и нова изненађења, а све у циљу обезбеђивања подстицајног и безбедног окружења за целовит развој ученика и развијање ненасилног понашања.

klupe 1 klupe 2 klupe 3

НАГРАДА ЗА ОДЕЉЕЊСКИ ЛИСТ „ШКОЛСКИ ДАНИ”

На Шестом сајму (пред)школског издаваштва Моравичког округа учествовала су издања наше школе: Школски лист „Горачанац” и Одељењски лист „Школски дани”. Школски лист „Горачанац” излази сваке друге године, а Одељењски лист покренула је учитељица наше школе Јелена Ивановић пре три године са ученицима садашњег петог разреда. Они су желели да представе своје литерарне покушаје, радове, и све оно што су радили у току године. Чланови жирија препознали су шаролик дијапазон тема из ђачке свакодневице, некада са озбиљном тематиком, а некада са забавним садржајима и одлучили су да га прогласе победником у категорији Најбоља публикација специјалне намене.

Школски лист „Горачанац” налази се у самом врху основношколских листова, одмах иза „Вуковца”, листа ученика ОШ „Вук Караџић” из Чачка. Била је ово прилика да представимо на најбољи начин све оно што смо радили у току претходне две године, али и да покажемо широј јавности да се и у малим школама могу организовати квалитетне и разноврсне активности.

Чедомир Сандић

Skolski dani nagrada 1 Skolski dani nagrada 4 Skolski dani nagrada 6

Skolski dani nagrada 3 Skolski dani nagrada 2 Skolski dani nagrada 5

СРПСКИ ЈЕЗИК, ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 29. априла 2018. године у Основној школи Вук Караџић” у Чачку. Нашу школу представљале су ученице петог разреда Милица Зечевић и Анђела Шипетић. Обе су освојиле по 14 поена. Честитамо!

ааааа

Окружно такмичење из биологије

Окружно такмичење из биологије одржано је 21. априла 2018. г. у ОШ „Филип Филиповић” у Чачку. Нашу школу представљале су Милица Зечевић, ученица петог разреда, Маја Чубрић, ученица шестог разреда и Кристина Савић и Сања Јечменић, ученице седмог разреда. Кристина Савић освојила је друго место, а остале ученице треће место. Честитамо!

biologija2

Ваша адреса 54.224.151.24 Инфо посетиоца Unknown - Unknown недеља, 27 мај 2018 04:56