Прослава Савиндана 27.01. 2019. год.

У недељу, 27. 1. 2019. године у нашој школи обележена је школска слава – Савиндан. Прослава је започела сечењем славског колача. Након сечења колача уследио је програм који су припремили ученици старијих разреда са наставницом српског језика Милицом Милошевић. Кроз песму, рецитације и скеч ученици су истакли значај лика и дела Светог Саве. Знања о нашем првом просветитељу проверили смо уз Светосавски квиз у којем су се такмичиле две екипе Рашка школа и Ресавска школа. За учешће у квизу сви такмичари су добили похвалнице, а победничка екипа је награђена слаткишима.

Окружно такмичење у лепом говору

У суботу, 19. 1. 2019. године, у ОШ „МилицаПавловић” Чачак одржано је Окружно такмичење у лепом говору на коме је ученица петог разреда, Невена Стевановић, представљала нашу школу. Говорила је одломак из романа „Мамин дневник”. чији је аутор Лидија Николић. Ученица је освојила похвалницу за постигнут резултат. Честитамо!

50519315 383083952466521 8417972008502951936 n 51170913 141930206717891 7875421960031698944 n

Anglovizija

U petak 28.12.2018. učenici naše škole, od 5-8. razreda, takmičili su se u pevanju na engleskom jeziku.Učenici, takmičari uživali su u pripremi, a publika u njihovom nastupu. Takmičenje je otvorila Kristina Savić pesmom "A thousand years", pevačice Kristine Peri.Bubnjari su najavili predstavljanje zemalja učesnica.Petaci su predstaljali Ameriku, šestaci Švedsku, sedmaci Veliku Britaniju i osmaci Nemačku.Program su maestralno vodili Kristina Savić i Uroš Pajović.Žiri su predstavljali Milica Milošević, profesor srpskog, Ana Miletić Milovanović, psiholog i Mirjana Marić, profesor engleskog jezika. Publika je glasala podizanjem zastavica zemalja učesnika.Učenici su mogli da glasaju za razred koji ne pohadjaju, npr. petaci su glasali za šesti, sedmi i osmi razred.I dok je publika razmišljala za koga da glasa, voditelji su postavljali pitanja pevačima da čuju njihove utiske o samoj manifestaciji.Prvo mesto osvojile su učenice osmog razreda pesmom "Satellite", pevačice Lene Majers.One su uspele da naprave savršen sklad između pevanja i igranja.Prosto su plenile na sceni i time osvojile najveći broj glasova.Drugo mesto osvojili su učenici petog razreda koji su šarmirali svojom brojnošću i igračkim umećem.Treće mesto podelili su učenici šestog i sedmog razreda.Šestaci su pevali čuvenu Abinu pesmu "Money, money".Oni su se istakli po stajlingu i veštom bubnjaru, žongleru.Nosili su majice sa natpisom Abba i slikom novca.U pozadini je išao spot njihove vršnjakinje, Mie balerine, koja je za ovu pesmu osmilila koreografiju i mini spot.Sedmaci su otpevali pesmu "Friday I'm in love", grupe "The Cure".U njihovom bendu posebno se istakao gitarista, koji je krajnje originalno i opušteno vladao scenom.Svi učesnici dobili su paketić i zahvalnicu.Ovo je pravi primer projektne i medjupredmetne nastave, gde su učenici povezali, engleski, muzičko, likovno, informatiku i geografiju.Za najavu takmičenja osmislili su reklamne panoe, za zemlje predstavnice zastavice, a za voditelje tekst programa.Posebno mi je drago da smo ovim projektom otkrili nove dečije talente, podstakli ih da slušaju stranu muziku koju do sada nisu slušsli i dali pravi primer upotrebe engleskog jezika u realnom životu.Time smo izašli iz okvira učionice, što nam je i bio cilj.

Mirjana Marić

Profesor engleskog jezika
Autor i organizator ove manifestacije

49046488 10218798253966763 3538105341600333824 n 49068221 10218798252726732 6505598478058520576 n

Школска библиотека

,,Ако се једном догоди, кад све по чудима крене, да књиге буду у моди

бибилиотеке ће, уместо чланове, уписивати фанове и литерарне манекене”.

Пеђа Трајковић

У понедељак, 16. 12. 2018. године, одржан је угледни час у школској библиотеци. Час је започела Милица Милошевић приказивањем презентације о улози школске библиотеке у наставном процесу. Ученицима су представљене добре стране читања, али и значај доброг одабира књига које ће читати.

Ученици петог и шестог разреда представили су неке од најбољих руских писаца, говорили су о животу и делу Сергеја Јесењина и Александра Сергејевича Пушкина. Рецитовали су њихове песме на српском и руском језику. Значај превода за разумевање дела је од великог значаја.

Ученици седмог и осмог разреда говорили су о животу и делу енглеског писца Вилијама Шекспира. Овом приликом драматизован је одломак из Шекспирове драме „Ромео и Јулија” на енглеском језику.

Ученици петог разреда припремили су презентацију и пано о српском писцу Браниславу Нушићу. Како би представили његово старалаштво, духовито су одглумели одломак из Нушићевог романа „Хајдуци”. Час је завршен Трајковићевим стиховима, којима је пренета порука ученицима да обликују свој укус боље од већине савремене омладине.

Час су припремиле наставнице руског језика, Бранка Трнавац, енглеског језика, Мирјана Марић, и српског језика, Милица Милошевић, а присуствовала је Ана Милетић Миловановић, школски психолог.

Милица Милошевић

Ваша адреса 52.23.192.92 Инфо посетиоца Unknown - Unknown петак, 22 фебруар 2019 07:07